top of page

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler!
Soprano Buz Lazer Epilasyon Kontrol Listesi


Lazer İşlemi Öncesi Bunları Yaptığınızdan Emin Olun!Lazer epilasyondan sonra cilde ne sürülür? Lazer epilasyona gitmeden önce neler yapılmalı? Lazerden kaç gün önce jilet yapılmalı? Lazer epilasyon yaptırmadan yapılması gerekenler nelerdir? Lazer Epilasyondan Önce Yapılması gerekenler nelerdir? Lazer epilasyon öncesi traş-jilet yapılır mı? Lazer epilasyon sonrası krem hangisini kullanmalıyım?... Tüm bu soruların cevabı aşağıda!
🌺 PARFÜM. Lazer Epilasyon Uygulaması öncesinde ve sonrasında uygulama yapılacak bölgeye parfüm sıkmaktan kaçınmalıyız. Sadece parfüm de değil, bölgede tahriş ve hassasiyet oluşturabilecek her şeyden kaçınmak gerekir.🙅‍♀️ AĞDA. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde, ağda, boya, kıl rengini açma gibi işlemlerden uzak durmalıyız. Bu tür uygulamalar, lazer epilasyonun başarısını azaltacak işlemlerdir.🧖‍♀️ TIRAŞ. Uygulama öncesi, uygulama yapılacak bölgedeki kılların tıraş edilmesi gerekmektedir. Cildin yüzeyinde kalan kıllar, o bölgenin çok fazla ısınmasına sebep olmaktadır. Ayrıca, Soprano Platinum ve Soprano Titanium Buz lazer cihazlarımızda, “sürekli hareket” halide uygulam yaptığımız için, bu kıllar başlığın yüzeyde kesintisiz hareket etmesini engellemektedir.Lazer Sonrasında, cildiniz günlük bakım ihtiyacını karşılayacak nemlendirici için AZ SKIN HEALTH ULTRA NEMLENDİRİCİ VÜCUT KREMİ’ni kullanabilirsiniz.
🧑‍🎨 DÖVME. Oluşabilecek yanıklar önlemek için dövmelerin kapatılması gerekmektedir. Özellikle koyu renkli dövmeler,lazer enerjisini çok fazla emer.MERKEZİMİZDE ORJİNAL SOPRANO PLATİNUM ve TITANIUM BUZ LAZERLER KULLANILMAKTADIR. Randevu ve Detaylı Bilgi için:


📱0532 737 12 37 📱0532 459 12 37

🌞 BRONZLUK. Epilasyon uygulamasından en az 2 hafta önceden doğrudan güneş ışığında bornozlaşmaktan ya da solaryum gibi uygulamaları kullanmaktan kaçınmalıyız. Soprano buz lazer cihazları bronzlaşmış ve koyu renkli cilt tipleri için güvenli olduğu düşünülse de cildinizi aşırı yormamanızı öneririz.👩🏻‍⚕️ DANIŞIN. Kullanmakta olduğunuz antibiyotik gibi ilaçlar ya da iğne ile aldığınız takviyeler (ya da dolgu) varsa bu durumu doktorunuza bildirmenizi tavsiye ediyoruz. Devam etmekte olan cilt sorunlarınız ya da benzer durumlar varsa yine, uygulama kararı önce doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. 

Bizi Instagram'dan takip edebilirsiniz: 

Diğer blog yazılarımız okumak için: 

AZ SKINHEALTH Tüm Ürünleri incelemek için: 


6 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page