top of page

Dudak Kreminiz Dudaklarınızı Çatlatıyor Olabilir!

Dudaklarım çatlıyor? Dudaklarım çatladı ne yapmalıyım? Dudaklarım soğukta çatlar mı? Dudak bakımı nasıl olmalı? Çatlak dudaklara ne iyi gelir? En iyi dudak nemlendiricisi hangisi? Dudak balmı işe yarar mı? Bu sorulara hiç de yabancı değiliz.

Yazları sıcak havalar, kışları soğuk havalar, rüzgar.. derken, zaten hassas bir yapıya sahip olan dudaklarımızın çatlaması, soyulması, kuruması gibi durumları sıkça yaşıyoruz.  

HATA BURADA

Elbette, bu gibi durumlarda hepimizin ilk aklına gelen ve en pratik çözüm ise kasa önlerinde ya da marketlerde de bulabileceğimiz marka dudak kremleri, lip balm, lip gloss,  lipstick gibi ürünlere koşmak.
DUDAK KREMLERİ DUDAKLARIMI ÇATLATIR MI?

Peki, hiç çatlayan ya da soyulan dudaklarınız bu ürünlere rağmen iyileşmemesi hatta daha da kötüye gitmesi gibi bir durum yaşadınız mı? Eğer cevabınız evet, aslında yalnız değilsiniz. Kışları çatlayan ellerimiz gibi diğer bölgelerden daha hassas olan dudaklarımız için kullandığımız dudak dreminde seçici olmalıyız. Aksi takdirde, dudakların daha da kötüleşiyor diye şikayet eden diğer insanlar arasına katılmamız gayet olası.

NEDEN?

Peki neden dudaklarımız daha da kötüye gidiyor?Bunun farklı nedenleri olsa da bunlardan biri yeterince seçici davranmıyor olmamız. Genellikle, içeriğinde parfüm ve aroma bulunan dudak kremleri çatlak dudaklarda daha fazla tahrişe neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra kullandığınız dudak kremlerinde şunların olmamasına dikkat edin:

  • Nane, çilek ,.. vb gibi tatlandırıcı/aromalar

  • Parfüm

  • Mentol

  • Salisilik Asit

  • Okaliptus

  • Lanolin gibi içerikler fazladan tahriş ve kuruluğa neden olabilir. 


 

DUDAK BAKIMI SIRLARI için:


CİLDİNİZE İYİ GELECEK DERMOKOZMETİK ÜRÜNLER için:https://azskinhealth.com/collections/tum-urunler

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ için:https://azskinhealth.com/blogs/news

Bizi Instagram'dan takip edebilirsiniz:https://www.instagram.com/aslizan.estetik


 

2 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page